Konuşmaya Limon Suyu


Sayın baylar ve bayanlar

Bu yazıda size aşırı samimi olan insanların özelliklerini anlatacağım. Ve neden onlarla aynı tınıda olmadığımızdan da bahsedeceğim. Neden kendilerini öyle yükseklerde gezerken hayal ettiklerini de eklemeden bitirmeyeceğim merak etmeyin.

Şimdi bu samimi insanların ilk özellikleri müthiş  reklam kampanyaları yapabilmeleridir. Bunu öyle profesyonelce ve o kadar rahat yapabilirler ki, zannerdersiniz dünyanın en iyi insanıyla konuşuyorsunuz. ”Biz yaptığımız şeyleri Allah için yapıyoruz. Başkası desin diye değil.” Zaten Türk değil miyiz kardeşim. İçinde Allah peygamber din iman geçen her laftan hoşlanırız. Söyleyen kim olursa olsun.

Söyleyene bakalım . Söyleyen insanları ayırmakta bir numara, okumadan fikir sahibi olmakta ilklerde ve insanları bana oy veren-vermeyen şeklinde sınıflandıran bunu da Allah için yaptığını zanneden Ahmaklardan. 21. yy inanın böyle insanlar daha çok değerli. Sakın yanlış anlaşılmasın ona kızıyorum ama daha çok nefret ettiğim şey onların toplum içerisinde naif karşılandığıdır, öyle zannedildiğidir. Aldıkları önemli materyalleri sadece kendi tayfaları için kullanan ve bunu yine Allah için yaptığını zanneden faşist insanlardır. bunlar hayatınızda görüp görebileceğiniz en tehlikeli insanlardır. Çünkü dinin siyasete alet edilmemesini isterlerken aynı zamanda bunu çok iyi yapanlardandırlar. Zaten demiştim damardan verdin mi zehiri zaten almamak mümkün olmaz direk gidiverirsin. Dikkatli olmak lazımdır.

Neden aynı tınıda değiliz. bide buna değinmem lazım. Çünkü buda benim kafamı kurcalayan meselelerdendir, aslında pekte umursamam ama madem girmişken bir kaç laf edeyim dedim.

Sizin yorumlama kabiliyetinizde ki zayıflık fikrinizi de yansımış, zaten iki üç kitap okudum diye kendini alim zannedenlersiniz ya. Sizden alimi yok lan cidden herkesin gözünü boyamayı çok iyi bilirsiniz. Sonra da çıkıp”seni hiç samimi bulmadım dersiniz ya beni hasta edersiniz işte. . Sanki sizden samimisi yok buralarda. Siz buraların samimiyet kraliçesisiniz. Sanki yıllardır beraber yaşamışız da bulamamış sayın aşırı samimi insan. Tebriklerim sizin için, kaybedenlerdensiniz haberiniz ola.

Ve sevgili tını sahibi, samimi insanlar.Bu ülkeyi siz mi kurtaracaksınız. Size mi emanet bu topraklar. Zamanında sizi kemalistler dışlardı üniversiteden kamusal alandan (pekala yanlış)ama siz geldiniz aynısını oy veren-vermeyen e uyguladınız. Bu mu müslümanlık bu mu  kitap. Sonra da çıkıp üslup çok bozuk, hazımsızlık diz boyu dersiniz. Var ya siz reklamı çok iyi yaparsınız. Bir kez daha tebrik ediyorum sizi,hala kaybediyorsunuz.

Ölünce özellikle iyi insanların defterleri sağ tarafından verilecek ya. İşte zannımca sağ her zaman iyilik güzelliklerle beraber ya, bu nedenle hepiniz cennetliksiniz. Ama merak etmeyin size soracaklar ”Bu insanları size oy vermiyolar diye niye dışladınız. Başınızda ki adamı eleştirdi diye niye düşman kesildiniz . Ve niye dini alet etmemeniz gerektiğini bildiğiniz halde niye tersini yaptınız.Bugünlerde yakın sayın samimi, tınılı insanlar topluluğu.

Siz var ya o kadar tehlikeli insanlarsınız ki kimin sizin yüzünüzden canı yanmış kime düşmanlığımla ters düşmüşüm umrunuzda olmaz sizin. Sizin bir Allahınız var zaten diğerleri tefferruat. Cevap veremeyeceğiniz sorular sorduğumuzda ise bir kişiye mal edilemez diye saçma salak cevaplar verirsiniz. İşte siz bu yüzden tehlikelisiniz. sizde torpil yoktur ama laf sizin adamlara düştü mü hak hukuk tanımaz kendi adamlarınıza torpil yaparsınız. Sizin samimiyetiniz işte bu kadardır. Öbür tarafta o görevi çok isteyen ve hak eden adam oraya gelemez çünkü siz faşist insanlar faşistlerle beraber kararmışsınız. Ama kızmayın siz hala tınılı insanlarsınız, samimisiniz, kızmayın dışarı da insanlar sizi hala öyle tanıyor. Zaten bilmese de olur siz yine boyamayı başarırsınız, çünkü başta sizin kıçta.

Dipnot: limon katıldığı yemeğe lezzet katar ama bunu kullanmayı bilmeyen zeki tınılı insanlar bunu anlayamazlar. Katıldığı çayın rengini açar tadını verir ve ”zehrini alır”. Ama siz zaten zehirlisiniz almaya gerek yok o vakit. O zman neymiş silip devam ediyomuşuz.

Saygılar sevgiler samimi insanlar ,siz bu ülke için önemlisiniz. Yükseklerden uçmaya devam edin ama kanatlarınız olmadığı zamanlarda olur, unutmayasınız. İşte o zaman sürünmek zorunda kalırsanız beni hatırlayın ve neden samimi insanların yüzlerine bakamadığınızı da bilin.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: