BiR sOrU bİr CeVaP


Bir Soru:

Sevgili ve Değerli Elif Hanım,

Yeni kitabınızı büyük bir keyifle okuduğumu ifade etmek isterim.Zira kitaplarınızla pek erken tanışamamış ve başlarda biraz da ön yargılı olmuş olsam da çok beğendim ve elimden,zihnimden düşüremedim.Dediğim gibi daha önce iki kitabınızı okumak nasip oldu ve İskender romanınızla beraber sizinle üçüncü kez tanışmış oldum. Bunun için size minnettarım.İzninizle bir soru sormak istiyorum.
Edebiyat çevrelerinde ki arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla bütün kitaplarınızı İngilizce olarak kaleme alıp daha sonra bir çevirmenle beraber çevirerek Türkçe olarak yayınlanmasını sağlıyormuşsunuz.Bu konuda çok fazla bilgi sahibi olmamakla beraber bir takım emareler bunu güçlendiriyor.Fakat bunun aslını sizden duymak,öğrenmek isterim.
Teşekkür ederim.Sağlıcakla kalın.
21 ağs.
Bir Cevap:

Sevgili Ömer Faruk Bey,

Dost mesajınız elimize ulaştı. Bize samimiyetle yazdığınız için çok teşekkür ederiz. Bu iletişime kıymet veriyoruz.

Bu cevabı Elif Hanım adına yazıyorum. Kendisi her zaman mesajlarına düzenli olarak bakamıyor, tek tek cevaplayamıyor ama gelen mesajları muhakkak okuyoruz, beraberce değerlendiriyoruz.

Blog yazınızı da okuduk. Güzel ve içten satırlarınız, kıymetli yorumlarınız için can-ı gönülden teşekkur ediyor Elif Hanım.

İskender’e zaman ayırdığınız ve zamanınız için, içten kelimeleriniz, dost enerjiniz için sağolun. Olumlu ve olumsuz fikirlerinizi bizimle hep paylaşmanızı rica ederiz.

Efendim, Elif Hanım’ın romanlarını önce İngilizce olarak yazması konusu çok soruluyor.www.elifsafak.com.tr adresindeki resmi web sayfasından da ulaşabileceğiniz çok sayıda söyleşi ve yazısında bu konuya yaklaşımını bulabilirsniz. Birinin linki şöyle:http://www.elifsafak.us/roportajlar.asp?islem=roportaj&id=366

Dostlukla, muhabbetle…

16 eyl.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: