Cidade De Deus (2002)


Fotoğrafçımız Rocket
Daha doğrusu olmak isteyen bir lise öğrencisi.Neden olmak istediği ise çalışmayı sevmediğinden ve mafya Rio sunda bu işin iyi gelir getirmesi .
Ama önündeki engeller saymakla bitmez.Öncelikle mafya Rio sundan bahsedecek olursak .Şehirde müthiş bir kavga var ve her an bir çete diğer çeteyle savaş halinde olabiliyor bu ortamda çoğu insan zaten yaşamaktan bıkmış. Her gün bir çete soygun gerçekleştiriyor ve çaldıkları paralarla silah tüccarlarını zenginleştiriyorlar. Sonrasında el değiştiren şehir diktatörlükleri ve daha fazla ölüm.
Rocket in bu durum da yapması gereken iki şey var ya abisinin yolunda gidip bir soyguncu olmak ve çeteye katılmak yada okula gidip ileride makine alabilecek kadar para kazanabileceği bir mesleğe girebilmek.
Rocket aynı zamanda diğer revaşta bir meslek olan polislikte de gözü var ama abisini polisler öldürdükten sonra bu meslekten de soğuyor.

Okula devam ederken zar zor market vari yerlerde çalışarak kendisine en düşük modelden bir makine alıyor ve onunla amatör olarak çekimlere başlıyor ama gazeteye girebilmesi için daha profesyonel fotoğraflar çekebilmeli.Bu düşük model makinesiyle bir gün çete elebaşısının çektiği fotoğrafın çıktısını elebaşının isteği üzerine gazeteye gidiyor ve burada fotoğrafları yanlışlıkla gazeteye çıkıyor ama o bunu hiç istemiyor. Çünkü çetecinin onu öldüreceğinden emin.
Nitekim çeteci gazeteye çıktığı için seviniyor ve Rocket büyük bir rahatlama yaşıyor. Ardından fotoğraflarını beğenen gazete Rocket’e daha estetik fotoğraflar çekebilmesi içn güzel bir makine veriyorlar. Rocket da bu umutları boşa çıkarmıyor ve hem çetecilerin ölü resimlerini hemde rüşvetçi polislerin foyasını ortaya çıkarıyor.bu fotoğraflarla da Rio nun en önemli fotoğrafçılarından oluyor.
Asıl adı ise William Roudriguez.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: