9.15


Mahşeri bir kalabalık var otobüs istasyonunda. Her memleketten her türlü insan mevcut. Otobüs numaralarının anons edilmesini bekliyorlar. Kimisi 30 dakikadır kimisi 1 saattir ayakta ve yorulmuş vaziyette çantalarına hâkim olmaya çalışıyorlar. Bir yandan da daha soralı 2 dakika olmamasına rağmen yanlarında geçen görevliye otobüslerinin ne zaman geleceğine dair sorular soruyorlar. Çünkü 9.15 ‘ te gelmesi gereken araba gecikmiş, tansiyon iyice artmış, ortam gergin. Hatta otobüsün kalkmasından 15 dakika önce gelen bir serviste şoförle yolcular arasında kavga bile yaşandı. Nedenini tam anlayamadık ama kavga edemeden ayırıldılar birbirlerinden, sonra erkeklik gereği bir daha düştüler birbirlerine ama yine ayrıldılar, tabi birbirlerine attıkları küfürleri ve tehditleri de es geçmemek lazım.
Arabamız trafikteymiş, malum İstanbul’un trafiği meşhur bu aralar. Geç geleceği söylenmişti ama ne kadar geç kalacağı söylenmemişti. Bir telaştır sardı bizi, kalktı mı kalkmadı mı, şu saati yanlış söylemiş olmasınlar, acaba buradan mı kalkacak, yanlış yerde mi duruyoruz, ne zaman gelecek, niye geç kaldı koskoca şirket böyle yaparsa diğerleri ne yapsın gibisinde binlerce soru altında gelen arabaların numaralarını kontrol ediyoruz. Muğla, İzmir, Amasya, Kayseri, Çorum, Giresun, ordu derken çift katlı bir Trabzon otobüsü çıkageldi. Çift katlı otobüslerin ayrı bir havası olur, perona girdiği zaman kafalar ona doğru döner, böyle alımlıdır diğer otobüslere nazaran. Özellikle üst katta seyahat etmenin zevki çok farklıdır. Hele hele bir de üstte ve en öndeysen belirtiler arasında uçma hissine kapılanlara bile rastlanmıştır. Üst kat 24 numara, orası bize ait, yerleşmeliyiz.
Artık gergin bekleyiş ve ağır kolilerden kaynaklanan el deformelerinin yerini kısmen hüzün ve gözyaşı alır, küçükse yanaklardan, büyükse ellerden, değeliyse alından öpülüp, koklanıp uğurlanır.
Sevgiyle kalın dostlar

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: