Adliyede Bir AnneAdliyede bir anne var. Kelepçeli çocuğunun başında gözleri dolmuş, elleriyle çocuğunun ellerini sarmış bekliyor.
Adliyede bir anne var. Çocuğu onunla ilgilenmiyor ve annesine sürekli ”anne playstation oyunumu kaldır, kardeşim onu görmesin” diyor. Ama annenin aklı hala ahmak oğlunda çoğu lafını duymuyor bile.
Adliyede bir çocuk var.Arkadaşıyla beraber gasp suçundan tutuklanmış. İhtiyaçları için para bulmak zorunda hissetmiş kendini ve biraz da arkadaş pohpohlamasıyla yapıvermişler bu suçu. Ahmaklık işte.
Adliyede bir çocuk var. Annesinin sürekli ona ”Yavruuum ne olacak şimdi?” diye sorusuna ”yaa anne bi sus yaaa” diye cevap veren 18’inde kalbi kararmış bir çocuk. Ahmak bir çocuk.
Adliyede bir baba var. Düşünceli ve haliyle sinirli. Belki de düşünüyor ”Ağzının ortasına bir tane geçirsem” diye. Ama daha önce çok yapmış böyle ve belli ki işe yaramamış. Daha önce de benzer suçlar yapmış ahmak çocuk. Babası ona” Ne ihtiyacın vardı ulan pezevenk?” diye soruyor. Ama annesine bakmayan çocuk babasına nasıl baksın, hemen tersliyor ve siz burada olmasaydınız ben içeri girmezdim şimdi. Siz uğursuzsunuz” diyor ve anne büsbütün koyveriyor göz pınarlarını, zavallı kalbi daha fazla dayanamıyor.
ve
Adliyede bir aile var. Ama aslında olamayan bir aile. Hallerinden dindar insan oldukları belli ama çocuklarına o muhabbeti verememişler.Mum dibine ışık vermemiş , verememiş.
Fatih adliyesinde bu olay gözlerimin önünde yaşandı ve ben o gün ne kadar çok şükretmem gerektiğini bir kez daha anladım…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: